Andrzej Halicki
17 listopada 2017

Nieznani znani – Polskie Radio

– Jestem warszawiakiem od urodzenia, legionistą z zamiłowania od lat 70. To strasznie mocno siedzi we mnie, ta warszawskość – wskazał w audycji „Znani Nieznani” Andrzej Halicki. Zapytany, czy nie ma pretensji do swojego partyjnego kolegi, że wskazał kogoś innego, odpowiedział, że „decyzja została podjęta wspólnie”.

– To była także moja decyzja. Uważam, że jest bardzo duże oczekiwanie i taka presja sprawdzenia tych młodszych, bardzo energicznych… Może rzeczywiście tak jest, że czas na to pokolenie 40-latków – ocenił.

Na uwagę, że urząd prezydenta Warszawy mógłby być zwieńczeniem jego kariery politycznej, gość radiowej Jedynki odparł, że „tak, to byłoby wielkie wyzwanie, które, pewnie, z radością, jeżeli przyszłoby mi uzyskać akceptację warszawiaków, bym podjął”. – Ale dziś uważam, że tą lepszą decyzją i bardziej oczekiwaną jest Rafał Trzaskowski – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Andrzej Halicki opowiedział o swojej znajomości z Grzegorzem Schetyną, o Donaldzie Tusku, o przyszłości Platformy Obywatelskiej, o obecnej opozycji, o rodzinie oraz zamiłowaniu do sportu i psów.

Wysłuchaj audycji

 

Źródło: polskieradio.pl