Andrzej Halicki
24 sierpnia 2017

Stop fałszowaniu historii!

„Lech Wałęsa będzie miał pełne wsparcie Platformy Obywatelskiej, solidarność z nim jest dzisiaj nakazem chwili; Platforma Obywatelska wzywa wszystkich, by o tym pamiętać i dawać świadectwo prawdzie historycznej” – podkreślił w wygłoszonym w Sejmie oświadczeniu Andrzej Halicki, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska.

Poseł zaznaczył, że „Lech Wałęsa był twardy i niezłomny w najważniejszych latach walki o wolność”. „Dzisiaj nie da wymazać się Lecha Wałęsy z historii Polski, bo w 1989 r. wysoko uniesiony sztandar +Solidarności+ właśnie trzymany w jego rękach pozwolił Polsce i Polakom wybić się na niepodległość” – przypomniał Andrzej Halicki.

„Nie poddał się i nie złamał go żaden system represji, nie złamały go służby PZPR-owskie, nie złamią go dzisiaj służby PiS-owskie i sympatycy prokuratora stanu wojennego, którzy usiłują wymazać Lecha Wałęsę z kart historii” – zauważył Andrzej Halicki.

Poseł Halicki zadeklarował, że „Lech Wałęsa będzie miał pełne wsparcie Platformy Obywatelskiej. Lech Wałęsa całemu światu znany jest jako lider Solidarności. Ci, którzy mieli w tamtych czasach całkiem spokojne życie, a dziś są sfrustrowani nie osiągną swojego celu i nie zmienią przebiegu historii tamtych lat”.

„Solidarność z Lechem Wałęsą dzisiaj jest nakazem chwili i Platforma Obywatelska wzywa wszystkich, by o tym pamiętać, głośno mówić i dawać świadectwo prawdzie historycznej” – dodał poseł.

wł/pap