21 lutego 2011

Andrzej Halicki na wspólnym posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych parlamentów Niemiec, Rosji i Polski.

Pierwsze w historii wspólne posiedzenie komisji spraw zagranicznych polskiego Sejmu, rosyjskiej Dumy i niemieckiego Bundestagu odbyło się dziś w Kaliningradzie.

– Wybraliśmy Kaliningrad bo to miasto, które łączy trzy nasze kraje – mówi nam szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki (PO).

– Nie przyjmiemy żadnej deklaracji ani nie ustalimy konkretnych decyzji, ale ważne, że zaczynamy dialog w nowej formule – mówił poseł Halicki przed rozpoczynającym się spotkaniem.

Członkowie komisji spraw zagranicznych Sejmu, Dumy Państwowej i Bundestagu po zakończonym spotkaniu zaapelowali do Komisji Europejskiej o zgodę na objęcie ruchem bezwizowym całego obwodu kaliningradzkiego.

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki powiedział Polskiemu Radiu, że kwestie wizowe, w tym objęcie całego obwodu kaliningradzkiego małym ruchem granicznym były głównym tematem rozmów.

Przedstawiciele parlamentów Polski, Rosji i Niemiec omawiali także współpracę transportową w zakresie bezpieczeństwa oraz sytuację na Białorusi.

Źródło oraz pełny tekst oraz posłuchaj wywiadu: polskieradio.pl

« Powrót