9 października 2015

Andrzej Halicki dopisał się do spisu wyborców przez platformę ePUAP2

– 25 października br. odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej – przypomniał szef MAC. – Przebywając tego dnia poza miejscem zameldowania, warto odpowiednio wcześnie potwierdzić uczestnictwo w wyborach za pośrednictwem systemu ePUAP2, w którym udostępniliśmy usługi umożliwiające dopisanie się do spisu wyborców.

Minister Halicki propagując tę usługę na platformie ePUAP2, skorzystał z tej opcji i w trakcie konferencji dopisał się do spisu wyborców. – Ponieważ mam konto w systemie ePUAP2 i profil zaufany, z którego wielokrotnie już korzystałem, mogłem dopisać się nie wychodząc z ministerstwa. Wypełnienie formularza na platformie jest czynnością niezwykle prostą – podkreślił. – Warto zatem założyć profil zaufany i konto na ePUAP2 – zachęcał minister.

Podczas konferencji Andrzej Halicki przedstawił również aktualne informacje o usługach w ramach platformy e-PUAP2. Przypomniał, że dostępny jest już m.in. wniosek o wydanie dowodu osobistego, i że w przyszłym tygodniu pojawią się na platformie ePUAP2 kolejne usługi e-administracyjne, np.: wniosek o wydanie prawa jazdy, zawiadomienie o zbyciu pojazdu, wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej do ORD-IN, wniosek o wydanie interpretacji ogólnej ORD-OG (usługi Ministerstwa Finansów).

Czytaj więcej

 

Źródło, fot: mac.gov.pl

« Powrót