22 września 2014

Andrzej Halicki nowym Ministrem Administracji i Cyfryzacji

Dziś nowym ministrem administracji i cyfryzacji został Andrzej Halicki. Zastąpił na tym stanowisku Rafała Trzaskowskiego.

W Pałacu Prezydenckim Prezydent Bronisław Komorowski powołał Ewę Kopacz na urząd Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość tradycyjnie była związana ze złożeniem przysięgi przez premiera, a także ministrów.

Podczas zaprzysiężenia akty powołania otrzymało ponadto 18 ministrów konstytucyjnych. Wśród nich jest pięciu nowych i 13 ministrów pracujących w rządzie Donalda Tuska.

W zaprzysiężonym dziś rządzie jest pięcioro nowych szefów resortów: Andrzej Halicki został nowym ministrem administracji i cyfryzacji, ministrem spraw zagranicznych został Grzegorz Schetyna, Cezary Grabarczyk objął Ministerstwo Sprawiedliwości, nową szefową resortu infrastruktury i rozwoju będzie Maria Wasiak, Teresa Piotrowska pokieruje MSW.

To nie będzie łatwy okres. Wszyscy mamy świadomość, że na czas rządu pani premier Ewy Kopacz przypadną prawdopodobnie trzy kampanie wyborcze. Będzie to także okres związany z trwającymi przesileniami, poczuciem niestabilności i braku bezpieczeństwa na wschód od naszych granic – powiedział prezydent.

 

 

« Powrót