17 marca 2011

Andrzej Halicki o założeniach polskiej polityki zagranicznej w 2011 roku. Film

Zdaniem Halickiego – szefa Komisji Spraw Zagranicznych, polska polityka zagraniczna prowadzona jest pod jednym sztandarem, pod jedną barwą, pod flagą biało-czerwoną.

W ocenie polityka PO, ostatnie lata to najlepsze lata polskiej polityki zagranicznej od odzyskania niepodległości.

Dziś naszej debacie przysłuchuje się prezydent Komorowski i warto podkreślić, że dzisiejsza szansa Polski to także szansa budowania efektów synergii i współpracy, spójnej realizacji polskiej polityki zagranicznej i interesów narodowych przez wszystkie trzy demokratyczne instytucje naszego państwa: przez prezydenta, rząd i parlament – powiedział Halicki.

Jak zaznaczył, ta synergia i ta współpraca jest dziś widoczna. Wyraził też nadzieję, że jest ona początkiem długiej, dobrej i pożądanej współpracy. – Nie ma już żenujących sporów, na szczęście, nie ma też pomysłów, by dzielić naszą dyplomację pod kątem wpływów takich czy innych. Polska dyplomacja ma mocne wsparcie wszystkich trzech instytucji: prezydenta, rządu i parlamentu – oświadczył poseł PO.

Jego zdaniem, polska polityka zagraniczna oparta jest nie tylko o realizm, ale także o pryncypialne zasady. „I nie musimy powtarzać, bo to jest znane w świecie, że polska polityka zagraniczna oparta jest o takie zasady jak wolność, demokracja, prawa obywatelskie, sprawiedliwe prawo, solidaryzm” – powiedział Halicki.

czytaj całość: gazetaprawna.pl

Zobacz inne wystąpienia posła Halickiego

Stenogram przemówienia

« Powrót