25 lutego 2014

Halicki: Do pełnego wejścia na drogę proeuropejską potrzeba jest zdeterminowanego rządu

Ukraina musi mieć partnera, to oczywiste. Jeżeli dzisiaj powstaje rząd, to w jakiś sposób można powiedzieć, że ten partner zaczyna istnieć i można z nim kontynuować rozmowy, które były dramatycznie przerwane w Wilnie – powiedział Andrzej Halicki w Programie „Wydarzenia Opinie Komentarze”.

Polityk Platformy Obywatelskiej odniósł się także do sytuacji finansowej Ukrainy. – Nie będziemy bezpośrednio z naszego budżetu pomagać Ukrainie. Przede wszystkim jeżeli mówimy o planie Unii Europejskiej, to oferta w dalszym ciągu jest aktualna. Było o krok od podpisania przez Janukowycza tych dokumentów – skomentował polityk.

W rozmowie z Markiem Kacprzakiem Andrzej Halicki zwrócił uwagę na to, że Ukraina była w bardzo zaawansowanej fazie jeśli chodzi o kwestie związane z transformacją gospodarczą. Zabrakło woli politycznej.

Do pełnego wejścia na drogę proeuropejską potrzeba jest zdeterminowanego rządu. Kalendarz wewnętrzny na Ukrainie wygląda na dość szybki, zobaczymy jak będzie zrealizowany – skomentował Halicki.

źródło: www.rp.pl

« Powrót