22 kwietnia 2009

Halicki i Palikot podsumowują 500 dni rządu

Na zaproszenie posła Andrzeja Halickiego w dniu dzisiejszym na warszawski Ursynów przyjechał poseł Janusz Palikot. We wspólnym spotkaniu z mieszkańcami posłowie podsumowali ponad 500 dniowe rządy Donalda Tuska i odpowiadali na pytania Ursynowian.

Chcą nam wmówić, że nasz Premier nie jest Premierem tylko kandydatem na Prezydenta. Chcą nam wmówić, że Rząd nie jest Rządem, tylko sztabem wyborczym – rozpoczął Palikot przekonując, że propaganda partii braci Kaczyńskich w ten sposób odwraca uwagę od sukcesów rządów Donalda Tuska.

Poseł wymienił szereg obszarów, w których obecna koalicja osiągnęła sukces. Poczynając od niebywałego osiągnięcia na skalę europejską w budowie nowoczesnych boisk w programie ”Orlik 2012”, poprzez zdecydowane przyśpieszenie w budowie dróg, w przygotowaniach do Euro 2012, reformy służby zdrowia, a na zmianach szeregu biurokratycznych przepisów skończywszy.
Palikot podkreślał, że dzięki działalności w Komisji Przyjazne Państwo doprowadził do wielu drobnych zmian w ustawach ułatwiających ludziom codzienne życie. Warto tu wspomnieć choćby o zmianie ustawy o VAT znoszącej absurdalną konieczność zapłaty podatku od żywności przekazywanej na cele charytatywne, o odrolnieniu gruntów rolnych w miastach, czy o dużej zmianie ustawy o prawie budowlanym.

Poseł Halicki mówił o problemach w prowadzeniu spójnej polityki zagranicznej wynikających z samowolnych, czy wręcz złośliwych działań Prezydenta Kaczyńskiego wobec polityki rządu. Jako przykład podał fiasko w negocjacjach prowadzonych na szczytach państw poprzez Prezydenta.

« Powrót