9 grudnia 2013

Halicki o partii Gowina: to zielone jabłko jest lekko sfermentowane

Platforma Obywatelska nie boi się nowej partii Jarosława Gowina, choć mamy za sobą trudny rok, i trudna jest sytuacja wewnętrzna – powiedział w „Jeden na jeden” Andrzej Halicki, szef mazowieckiej PO. W sobotę podczas konwencji w Warszawie powołano partię „Polska Razem Jarosława Gowina”. Utworzyli ją Jarosław Gowin, PJN oraz Republikanie.

Halicki stwierdził, że na nowej drodze życia każdemu należy życzyć szczęścia i pomyślności. – Ale myślę, że to zielone jabłko jest lekko sfermentowane. Moja babcia mówiła: nie jedz zielonych jabłuszek, bo brzuch boli – ironizował polityk PO, nawiązując do loga nowego ugrupowania.

Zaznaczył, że nową partię tworzą liderzy, którzy zostali nimi po tym, jak ich własne partie nie bardzo widziały u siebie dla nich miejsce. A powinno być odwrotnie – liderów nowego ugrupowania powinni wyłonić ludzie.
„Gowin niekonsekwentny”

Halicki zapewnił, że PO nie boi się partii Gowina, choć ma za sobą trudny rok, i trudna jest sytuacja wewnętrzna.

– Jarosław Gowin był najpierw bardzo wysoko w Platformie i popierał wszystko to, co głosiła, później był antyplatformą, czyli antytezą dla Donalda Tuska, a teraz jest poprawiaczem PiS-u, i w tę stronę patrzy. To wszystko dzieje się na bardzo krótkim przedziale czasu. A wiarygodność jest bardzo istotna, wydaje mi się, że polityk powinien mieć stałe przekonania – powiedział Halicki.

Dodał, że zarzuca Gowinowi niekonsekwencję, co i tak, jak zaznaczył, jest zbyt delikatnym określeniem.

– Czym innym jest być krytycznym, a czym innym jest odwracać się o 180 stopni – zaznaczył Halicki.

Autor: MAC/tr / Źródło: tvn24

« Powrót