7 marca 2011

Halicki: Prezesie Jarosławie Kaczyński, warto być konsekwentnym

PiS boi się dwudniowych wyborów – tak oceniają politycy PO. Dzisiaj posłowie Andrzej Halicki oraz Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowali do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby ten wycofał się ze swoich słów, iż PiS popełniło błąd, głosując za Kodeksem wyborczym, który wprowadza m.in. dwudniowe głosowanie.

Apelujemy do prezesa Kaczyńskiego, żeby wycofał się z tego przyznania się do winy – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki.

Halicki podkreślił też, że Kodeks wyborczy – obok dwudniowych wyborów – wprowadził też możliwość głosowania przez pełnomocnika, co umożliwi udział w wyborach osobom starszym i chorym. – Prezesie Jarosławie Kaczyński, warto być konsekwentnym – zwrócił się do prezesa PiS Halicki.

PO nie zgadza się też z twierdzeniem, że głosowanie przez pełnomocników byłoby złamaniem zasady, iż wybory są bezpośrednie. – Trzeba dać szansę osobom, które czują się wykluczone, bo nie mogą same wziąć udziału w wyborach – przekonywała Małgorzata Kidawa-Błońska.

czytaj całość: wiadomosci.onet.pl

« Powrót