7 maja 2019

Halicki: Przed nami wielki wybór dotyczący przyszłości Polski

Halicki: Przed nami wieli wybór dotyczący przyszłości Polski

Poseł Andrzej Halicki, wspólnie z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i posłem Marcinem Kierwińskim, wzięli udział w spotkaniu prasowym w 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas spotkania Rafał Trzaskowski zaapelował do Polaków o udział w wyborach do europarlamentu. – Oczy całej Europy są zwrócone na nas. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy będziemy w stanie wygrać z populizmem. Mam nadzieję, że 26 maja (…) Polacy wyrażą w tych wyborach swoje olbrzymie poparcie dla UE i wszystkich tych, którzy walczą o wartości UE pod sztandarem Koalicji Europejskiej – zaznaczył.

Prezydent Warszawy apelował do wyborców, aby majowe wybory do Parlamentu Europejskiego potraktowali jako referendum, w którym będą mogli wyrazić swój głos poparcia dla UE. – Członkostwo w UE zobowiązuje, trzeba wziąć sprawy w swoje ręce – mówił.

Poseł Andrzej Halicki wskazywał, że 1 maja 2004 r. Polacy dokonali wielkiego wyboru. – To był wielki moment, nie musimy dzisiaj przypominać, że kiedyś walczyliśmy o wolność. Teraz musimy stoczyć jeszcze kolejny bój, bo Warszawa pięknie się rozwija, to prawdziwa europejska metropolia, ale musimy walczyć dalej o jej rozwój. Musimy dalej udowadniać i walczyć o to, że Polska może być krajem otwartym, pełnym radości, słońca i nowych inwestycji – mówił.

Zobacz więcej na Facebook

« Powrót