22 maja 2019

Halicki: Rządowy projekt zaostrzający kary za pedofilię powstał na zamówienie polityczne

Halicki: Rządowy projekt zaostrzający kary za pedofilię powstał na zamówienie polityczne

Rządowy projekt m.in. zaostrzający kary za pedofilię powstał „tylko i wyłącznie na zamówienie polityczne” – przekonywali posłowie Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki  i  Sławomir Nitras na konferencji prasowej posłów klubu PO-KO w Sejmie. Zapowiedzieli, że politycy klubu „nie przyłożą ręki do tej nowelizacji”, jeśli pracami nad zaostrzeniem kar dla pedofili będzie kierował szef komisji sprawiedliwości, poseł PiS Stanisław Piotrowicz, który – jak stwierdził Nitras – „wsławił się obroną księdza pedofila”.

Brak wiarygodności w tej sprawie zarzucał PiS także Andrzej Halicki. Przypominał m.in. wypowiedź europosła PiS, ubiegającego się ponownie o mandat, Jacka Saryusz-Wolskiego, który na antenie TVP1 stwierdził, że pedofilia w Kościele „to problem wydumany, specjalnie wymyślony, żeby jątrzyć”.

W tym kontekście Halicki pytał, która z twarzy Prawa i Sprawiedliwości jest tą prawdziwą: premiera Mateusza Morawieckiego z dzisiejszej konferencji prasowej czy pokazana przez Jacka Saryusz-Wolskiego w wypowiedzi „od serca i bez kalkulacji”?

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-projekt-ws-kar-dla-pedofili-nitras-zamowienie-polityczne-naj,nId,2990090#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

« Powrót