2 lipca 2011

Halicki: wyeliminowano człowieka

Sąd w Nowym Jorku zwolnił w piątek z aresztu domowego byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique’a Strauss-Kahna, oskarżonego o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce. Zgodził się też na zwrócenie Francuzowi kaucji. – Wyeliminowano człowieka, dość poważnego kandydata na prezydenta Francji – komentował dzisiaj w Trójce Andrzej Halicki z PO.

– Co więcej mamy zmianę personalną w Międzynarodowym Funduszu Walutowym – mówił Halicki. – Stało się coś poważnego, skutki tego zdarzenia jeszcze będziemy mierzyć. To nauczka dla nas – dodał. Halicki wskazał, że prestiż Francji – „z punktu widzenia lokalnego” – jednak tak bardzo nie ucierpiał, bo na stanowisku szefa MFW Francuza zastąpiła Francuzka (Christine Lagarde red.).

Strauss-Kahn zwolniony

Sąd w Nowym Jorku zwolnił w piątek z aresztu domowego byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique’a Strauss-Kahna, oskarżonego o próbę gwałtu na hotelowej pokojówce.

Strauss-Kahnowi nie wolno jednak na razie opuścić Stanów Zjednoczonych. Sąd zatrzymał jego paszport.

Po zakończeniu rozprawy uśmiechnięty Strauss-Kahn wraz z żoną opuścił budynek sądu na Manhattanie. Następne posiedzenie sądu w sprawie byłego szefa MFW odbędzie się 18 lipca.

czytaj całość: wiadomosci.onet.pl

« Powrót