13 września 2011

Andrzej Halicki gościem „Politycznego salonu Trójki”

Problem PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego to brak konsekwencji– mówił w „Salonie Politycznym Trójki” Andrzej Halicki, poseł PO, wskazując na wypowiedzi szefa PiS o polityce wobec Rosji.

Szef komisji spraw zagranicznych i regionu mazowieckiego PO odniósł się do słów byłej szefowej MSZ Anny Fotygi, która stwierdziła kilka dni temu, że nasza polityka wobec Rosji jest niesuwerenna. Andrzej Halicki powiedział, że obecny rząd ma sukcesy w relacjach z Rosją, których Annie Fotydze osiągnąć się nie udało. Wymienił dostęp do akt katyńskich, dobre wskaźniki wymiany gospodarczej, szybką reakcję w sporach dyplomatycznych. Annie Fotydze zarzucił prowadzenie „milczącej dyplomacji”. Jak dodał, prowadziła ona w do niepowodzenia. – Nie można mieć racji nie prowadząc dialogu – powiedział.

(…)

Andrzeja Halickiego zdziwiły komentarze niektórych posłów PO, którzy przekazali mediom, że nie znali programu przed konwencją PO, i czuli się „jak stado baranów”. – Program powstaje przez wiele lat, jeśli ktoś byłby zaskoczony tym co mówiliśmy podczas konwencji, to musiałby być kosmitą – oświadczył Halicki. – Nie jest niczym nowym. Akcentujemy rzeczy, które są dla gospodarki, rozwoju najistotniejsze – przekonywał.

Czytaj całość

Źródło: www.polskieradio.pl

« Powrót