29 sierpnia 2015

„Labor omnia vincit – praca wszystko zwycięża” – Konferencja „Od Solidarności do Samorządności”

Szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz samorządu terytorialnego zostały już docenione. 28 sierpnia br. w trakcie Konferencji „Od Solidarności do Samorządności” minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki wręczył po raz pierwszy Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Szef MAC mówił m.in. o tym, że dotychczas brak było wyróżnienia, będącego nagrodą za pracę i służbę dla samorządu terytorialnego, traktowanego jako część administracji i służby publicznej.

Przypomniał także, że ustanowienie Odznaki następuje w roku, w którym przypada 25. rocznica powołania do życia samorządu terytorialnego w odrodzonej, wolnej Rzeczypospolitej Polskiej, mówił także, że wtedy po raz pierwszy o samorząd upomnieli się robotnicy w Gdańsku. Podkreślił także, że pierwszą osobą, jaką chciałby odznaczyć jest premier Mazowiecki. „Nie można zapomnieć o profesorach Kuleszy, czy Pańko”.

Dziękuję za to, co zrobiliście dla samorządu i dla Polski, bo to, co zrobiliście dla Samorządu, zrobiliście dla Polski, dla wszystkich obywateli – marszałek Bogdan Borusewicz

Główną maksymą dzisiejszego spotkania jest „Labor omnia vincit – praca wszystko zwycięża” – powiedział minister Halicki. – Ta odznaka jest podziękowaniem za Państwa zaangażowanie, wyrazem wdzięczności za włożony trud i uznaniem za zasługi.

Z kolei marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz, zwracając się do samorządowców, mówił: „Dziękuję za to, co zrobiliście dla samorządu i dla Polski, bo to, co zrobiliście dla Samorządu, zrobiliście dla Polski, dla wszystkich obywateli”.

 

Czytaj więcej

Źródło, fot: mac.gov.pl

« Powrót