14 listopada 2010

MAZOWIECKA KONWECJA WYBORCZA

Dzisiaj w Pałacu Prymasowskim odbyła się Konwencja Mazowieckiej i Warszawskiej Platformy Obywatelskiej. Podczas konwencji zaprezentowano liderów list do Rady m. st. Warszawy i do Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz kandydatów na prezydentów Mazowieckich miast.

W konwencji wziął udział premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, członkowie Mazowieckiej PO oraz licznie zebrani goście.

Konwencję prowadzili przewodnicząca PO w Warszawie Małgorzata Kidawa-Błońska oraz przewodniczący Mazowieckiej PO Andrzej Halicki.

Jako pierwsza głos zabrała Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Mówiła o wciąż rozwijającej się Warszawie i o tym aby nasza stolica, stała się się liderem wśród miast w naszej części UE. – Warszawa moich marzeń jest nowoczesna, dumna i piękna – mówiła.

Premier Donald Tusk zaznaczył, że hasłem PO w kampanii samorządowej jest
apel „budujmy wiadukty, szpitale szkoły z dala od polityki”, ponieważ
obecnie „niektórzy rozumieją politykę jako nieustającą kłótnię”. – Dla nas prawdziwa, ta najprawdziwsza polityka to jest to, co wspólnie z Polakami budujemy – powiedział premier.

Marszałek Grzegorz Schetyna mówił, że „to najlepszy czas dla PO!” Podkreślał, jaką potęgę stanowi ilość kandydatów z Mazowsza z ramienia PO w nadchodzących wyborach . – Wszystkie ręce na pokład! – powiedział, kończąc swoje wystąpienie i zachęcając do dalszej pracy.

« Powrót