8 maja 2013

„Metro na czas” na Bemowie

8 maja br., punktualnie o godz. 12:00 otwarta została pierwsza stacja bemowskiego odcinka drugiej linii metra – „Bemowo Ratusz”. Stacja powstała w ekspresowym tempie, a jej „budowa” trwała jedynie 26 godzin. Dzięki zastosowaniu techniki grafiki 3D, vis a vis Urzędu Dzielnicy Bemowo stworzony został trójwymiarowy obraz wejścia do stacji metra o powierzchni ponad 65 mkw.

Odsłonięcie pierwszego tak dużego w stolicy graffiti 3D to jednak nie tylko atrakcja dla Mieszkańców, ale przede wszystkim okazja do zajęcia się sprawą przyszłości budowy II linii metra. W ostatnim czasie pojawiło się wiele niepokojących informacji dotyczących składanych protestów przez jedno z warszawskich stowarzyszeń proekologicznych oraz uchylenia decyzji środowiskowej dla rozbudowy podziemnej kolejki.

W związku z tym Burmistrz Dzielnicy Bemowo wspólnie z Andrzejem Halickim, liderem mazowieckiej PO i warszawskim Posłem na Sejm RP inicjują akcję „Metro na czas”, której celem jest zjednoczenie wszystkich środowisk ponad partyjnymi i ideologicznymi interesami. Musimy wspólnie doprowadzić do tego by budowa II linii metra została ukończona w jak najkrótszym czasie, z wykorzystaniem środków finansowych z budżetu UE na lata 2014-2020.

Podczas prezentacji trójwymiarowej stacji „Bemowo-Ratusz” podpisana została Deklaracja „Metro na czas”. Dokument ten ma charakter otwarty i jest kierowany do wszystkich, którzy mogą lub chcieliby poprzeć prezentowane postulaty.

W szczególności chcielibyśmy zaapelować o zjednoczenie nad wspólną ideą do wszystkich ugrupowań politycznych, stołecznych parlamentarzystów, organizacji społecznych i stowarzyszeń, Radnych m.st. Warszawy oraz  Zarządów i Rad Dzielnic.
Dzisiaj została uruchomiona także specjalna strona internetowa akcji. Pod adresem www.metronaczas.pl Mieszkańcy będą mogli na bieżąco śledzić kto poparł naszą inicjatywę oraz kto podejmuje działania blokujące szybką budowę II linii metra.

źródło: Dzielica Bemowo

« Powrót