30 sierpnia 2015

Minister Andrzej Halicki otworzył II edycję warsztatów o zarządzaniu siecią – Sprawdź, kto rządzi internetem

Jednolity Rynek Cyfrowy, internet rzeczy, neutralność sieci, a także kwestie tego, jak zarządzanie Internetem wpływa na jego funkcjonowanie, to główne tematy II edycji warsztatów „Sprawdź, kto rządzi internetem – internet dziś i jutro”, która odbywa się dziś w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

W sesji plenarnej pt. „Internet dzisiaj i jutro – jak zarządzanie Internetem wpływa na funkcjonowanie Internetu i sposób, w jaki z niego korzystamy”, otwierającej II edycję warsztatów, uczestniczył minister Andrzej Halicki.

– Fakt, że spotykamy się po raz drugi świadczy o tym, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu wielostronne, otwarte i szczere debaty o najważniejszych wyzwaniach i szansach, jakie niesie ze sobą rozwój i upowszechnianie się internetu – powiedział Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. – Wbrew pozorom w tym przypadku nie mniej ważna niż meritum jest formuła otwartego dialogu pomiędzy osobami reprezentującymi administrację publiczną, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, środowiska naukowe oraz techniczne. W skali globalnej internet zarządzany jest wielostronnie i tak też powinna wyglądać dyskusja o zarządzaniu siecią – zauważył szef MAC.

Czytaj więcej

 

Źródło, fot: mac.gov.pl

 

« Powrót