9 marca 2015

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłasza konsultacje dotyczące białych obszarów NGA

Przedmiotem konsultacji, ogłaszanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, będą białe obszary NGA (Next Generation Access), czyli miejsca, gdzie nie ma infrastruktury umożliwiającej dostęp do internetu szerokopasmowego.  – Przeprowadzimy je tak szczegółowo, jak nikt w Europie. Weryfikując białe plamy weźmiemy pod uwagę każdy adres, każdy dom, a nie większy obszar  – powiedział Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.

Będą to pierwsze tak szczegółowe konsultacje, ponieważ białe obszary NGA zostały wyznaczone z dokładnością do poziomu adresu budynku, a nie do miejscowości. Białe obszary NGA to obszary, gdzie szerokopasmowe usługi NGA nie są obecnie dostępne i gdzie inwestorzy prywatni nie planują budowy takiej infrastruktury w ciągu 3 najbliższych lat.

Wyznaczenie dokładnych miejsc, gdzie aktualnie nie ma infrastruktury umożliwiającej dostęp do internetu szerokopasmowego (czyli o prędkości co najmniej 30 Mb/s) będzie możliwe dzięki konsultacjom społecznym, które rozpoczną się 16 marca.

Czytaj więcej

 

Źródło, fot: mac.gov.pl

« Powrót