18 maja 2015

„Obniżenie VAT-u od 2017 roku jest możliwe” – Andrzej Halicki w programie Woronicza 17

Głównym tematem niedzielnego programu była kończąca się prezydencka kampania wyborcza. Zgromadzeni w studiu goście debatowali na temat działań kandydatów przed drugą turą wyborów oraz kwestiach gospodarczych.

Andrzej Halicki w rozmowie z Mariuszem Błaszczakiem wykazał brak podstaw ekonomicznych w odniesieniu do programu wyborczego Andrzeja Dudy. Zaznaczył, że nawet jeśli kandydat Prawa i Sprawiedliwości opodatkuje hipermarekty oraz banki przychody wyniosą około kilkunastu miliardów. Jest to jednak kropla w porównaniu do 250 miliardów potrzebnych do realizacji programu Andrzej Dudy. W komentarzu potwierdził, że obniżenie VAT-u od 2017 roku jest możliwe.

„Jeśli chcecie różnicę, ogromną, sfinansować dodatkowymi podatkami to powiedzcie to wprost” – zwrócił się Halicki do Mariusza Błaszczaka i Tadeusza Cymańskiego.

Minister Halicki zdementował również twierdzenie posła Błaszczaka o rozkładzie polskiego przemysłu stoczniowego. „W przemyśle stoczniowym pracuje dziś więcej pracowników, niż w 2007 roku” – skomentował  Halicki.

Komentatorzy wykazali, że partia Andrzeja Dudy jest ugrupowaniem anty obywatelskim. „Rząd PiS obniżył podatki znacznie dla najbogatszych, likwidując trzeci próg podatkowy i minimalnie dla najbiedniejszych”

 

Program „Woronicza 17”

 

Źródło: tvp.pl

« Powrót