27 kwietnia 2011

Orlik w Ursusie!

26 kwietnia br. Andrzej Halicki wziął udział w otwarciu kompleksu boisk „Orlik 2012”. W uroczystości udział wzięli również z Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz posłowie Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Roman Kosecki.
Liczną reprezentację przedstawicieli władz dopełnili: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Marcin Kierwiński, Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski oraz licznie przybyli burmistrzowie i radni.

W uroczystościach udział wzięli również ex-zawodnicy Legii Warszawa – Dariusz Dziekanowski Cezary Kucharski oraz prezes Mazowieckiego Związku piłki Nożnej – Zdzisław Łazarczyk.

– Z tej modernizowanej bazy Ośrodka Sportu i Rekreacji korzysta między innymi seniorska drużyna Ursusa. Jest to jedyny warszawski zespół występujący na tym etapie rozgrywek. Wyżej grają jedynie Legia i Polonia – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pierwszy sprawdzian nowego boiska. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny urzędu dzielnicy oraz reprezentacja parlamentarzystów. Spotkanie obfitowało w liczne sytuacje podbramkowe, a ursuscy urzędnicy po interesującym meczu przegrali 4:5. Ostatnim punktem programu był turniej, w którym wystąpiła młodzież trenująca w Klubie Sportowym Ursus.

Ursus jest kolejną dzielnicą Warszawy, która wzięła udział w programie „Moje boisko – Orlik 2012”. Program po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2007 roku. Do tej pory w całej Polsce powstało przeszło 1800 orlików, co bez wątpienia świadczy o sukcesie projektu. Program ma zakończyć się za rok, ale już wiadomo, że na tę inwestycje zdecyduje się ponad połowa naszych samorządów.

Budowany od zeszłego roku kompleks składa się z dwóch boisk: do piłki nożnej oraz do siatkówki i koszykówki. Obiekt jest wyposażony w zaplecze: szatnie, natryski oraz pomieszczenia dla obsługi obiektu. Całość jest ogrodzona i oświetlona. Orlik w Ursusie to jedenasty kompleks tego typu w Warszawie.


zobacz więcej zdjęć
« Powrót