17 lutego 2014

Otwarcie skrzydła przychodni Centrum Medycznego w Radzyminie

14 lutego w Radzyminie odbyło się uroczyste otwarcie północnego skrzydła przychodni Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r w Radzyminie.
W wydarzeniu udział wzięli m.in. Dyrektor Centrum Medycznego Grzegorz Krycki wraz z Burmistrzem Zbigniewem Piotrowski, Przewodniczącym Rady Społecznej Pawłem Dąbrowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Brodziakiem, Posłem na Sejm RP Andrzejem Halickim i Wicemarszałkiem Krzysztofem Strzałkowskim przecięli biało czerwoną wstęgę rozpostartą w wejściu do nowej przychodni.

Gospodarze placówki oprowadzili gości po całym obiekcie, pokazywali gabinety i pracownie, opowiadali o planach na przyszłość.

Rozbudowa Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r w Radzyminie,  to jedna z najważniejszych inwestycji zdrowotnych w mieście której koszt wraz z wyposażeniem opiewa na kwotę 6 196 228,21 zł. I zostanie sfinansowane w ciągu 10 lat.

Na modernizacji skorzystają głownie pacjenci, których czekają wielkie zmiany nie tylko organizacyjne, ale również w zakresie udzielanych świadczeń medycznych. Swój wielki dzień będzie miała m.in. Poradnia Rehabilitacyjna, która jako jedyna w powiecie wołomińskim zostanie w pełni zmodernizowana i dostosowana do potrzeb XXI wieku. Nowa Poradnia zostanie usytuowana na I piętrze remontowanego skrzydła przychodni.

Znaczącym zmianą ulegnie również Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, gdzie w jednym miejscu pacjent będzie mógł wykonać podstawowe badania laboratoryjne, jak również skorzystać z konsultacji lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Całość łącznie z punktem pobrań ,  gabinetem zabiegowym i rejestracją POZ  będzie się mieścić na parterze nowego skrzydła, tak aby zapewnić komfort każdemu pacjentowi.

info: cmradzymin.pl/facebook

foto: Anna Orlińska – Ounissi

« Powrót