20 kwietnia 2011

PO wspiera przedsiębiorców

Zwolnienie sprzedawców płacących podatek od nieruchomości z obowiązku uiszczania opłaty targowej – to kolejne z wprowadzonych w tej kadencji ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorców.

15 kwietnia Sejm, rozpatrując poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, przyjął m.in. propozycję zwalniającą z opłaty targowej osoby płacące podatek od budynków znajdujących się na targowisku.

„Nie dopuściliśmy do powstania podwójnego opodatkowania. Przedsiębiorca płacący podatek od nieruchomości i od lokalu, w którym odbywa się handel nie będzie już ponosił opłaty targowej – będzie płacił tylko i wyłącznie podatek od nieruchomości. Wystarczy podpis prezydenta, a uda nam się sprawić, że mali i średni przedsiębiorcy będą mieli kolejne ułatwienie do prowadzenia własnego biznesu” – podkreślił na konferencji prasowej poseł Jarosław Stolarczyk, który pracował nad projektem.

Poseł Andrzej Halicki przekonywał, że w tej kadencji wprowadzono szereg ułatwień dla przedsiębiorców, m.in. zmianę zaświadczeń na oświadczenia, czy przepisy o upadłości konsumenckiej. „Nie wiem czy państwo wiecie, ale dopiero w tym roku polskie firmy (…) mogą podpisywać umowy w innej walucie niż złoty” – zauważył.

wł/PAP

« Powrót