14 września 2013

Polska – Turcja 5:1 w meczu parlamentarzystów

Polscy parlamentarzyści pokonali, 14 września w Siedlcach swoich kolegów z Turcji aż 5:1. Bramki dla Polaków zdobyli: Cezary Kucharski trzy oraz Andrzej Halicki i Paweł Papke, a dla gości Adem Tatli.

Mecze rozegrany na siedleckim stadionie był rewanżem za spotkanie rozegrane w zeszłym roku w Turcji. Mecz zakończył się wówczas remisem 1:1. Sobotnie spotkanie dostarczyło wielu emocji, a mecz obserwowało ok. 300 widzów, w tym przedstawiciele Ambasady Turcji w Polsce. Reprezentacja Sejmu RP rozpoczęła spotkanie z reprezentacją Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji w następującym składzie: Jakub Rutnicki – Tomasz Garbowski, Ireneusz Raś (kapitan), Jacek Kozaczyński, Andrzej Halicki – Paweł Papke, Krzysztof Borkowski, Artur Górczyński, Grzegorz Raniewicz – Andrzej Biernat, Roman Kosecki, Cezary Kucharski.
Polacy od początku spotkanie przeważali. Już w 5 minucie pierwszą bramkę zdobył Cezary Kucharski. Pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Roman Kosecki, który trafił w poprzeczkę. W drugiej części meczu bramki strzelali kolejno Cezary Kucharski, Andrzej Halicki, Paweł Papke i znowu Cezary Kucharski. W końcówce spotkanie goście zdobyli honorowego gola po uderzeniu Adema Tatli.
Po zakończonym meczu tureccy i polscy parlamentarzyści zwiedzili zakłady Stadlera, a na zakończenie potem w Siedlcach spotkali się z władzami Siedlec.