6 września 2011

Polsko-litewskie spotkanie ws. trudnych relacji

Prawdopodobnie jeszcze w tej kadencji – przed 9 października – dojdzie do spotkania przewodniczących parlamentarnych komisji zajmujących się kwestiami zagranicznymi z Polski i Litwy – poinformował szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki.

– Myślę, że możemy to powiedzieć otwarcie, niestety pomiędzy naszymi parlamentami, ale też i rządami, nie były to najlepsze miesiące, a może i lata. Chcielibyśmy ożywić ten dialog polsko-litewski także na forum parlamentarnym – podkreślił Halicki w Sejmie na wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Seimasu Litwy Emanuelisem Zingerisem.

Poseł poinformował, że w nieformalnym spotkaniu w litewskich Druskiennikach wziąłby też udział szef komisji SZ Senatu Leon Kieres. – To będzie krok naprzód w celu ożywienia relacji parlamentarnych pomiędzy naszymi izbami – stwierdził Halicki.

Jak zaznaczył, jest to potrzebne ze względu na wiele nierozwiązanych problemów. Oświadczył, że potrzebny jest też lepszy dialog pomiędzy społecznościami i instytucjami polskimi i litewskimi, tak by kształtować dobrego ducha między państwami.

Czytaj cały artykuł 

« Powrót