14 stycznia 2011

Poseł Halicki na konferencji o Białorusi

13 stycznia 2011 roku poseł Andrzej Halicki wziął udział w konferencji „Stan wojenny na Białorusi? Jak do tego doszło i co dalej?”. Spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej Nowego Domu Poselskiego, zostało zorganizowane przez Telewizja Białsat, Fundację Wolności i Demokracji, Radio Racja oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Konferencja składała się z czterech paneli dyskusyjnych podczas których omawiano sytuację na Białorusi po ostatnich wyborach prezydenckich.

– W żaden sposób nie możemy uznać wyborów za demokratyczne. Niezbędne jest większe wsparcie dla niezależnych mediów i środowisk obywatelskich na Białorusi – powiedział poseł Halicki podczas swojego wystąpienia. Zwrócił także uwagę na solidarność polskich parlamentarzystów w kwestii białoruskiej.

W konferencji udział wzięli również posłowie Marek Borowski (SLD), Adam Lipiński (PiS) oraz Robert Tyszkiewicz (PO). Wśród zgromadzonych na sali obecni byli białoruscy opozycjoniści, rodziny uwięzionych po protestach w Mińsku, przedstawiciele polskich organizacji pozarządowych oraz dziennikarze pracujący dla działających na Białorusi mediów.


« Powrót