22 grudnia 2009

Posel Halicki w Gminie Kadzidło

W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyło się spotkanie informujące o możliwościach pozyskania funduszy unijnych dla przedsiębiorców i nauczycieli.

Spotkanie otworzył Andrzej Halicki, poseł na Sejm RP, który zachęcał do korzystania z możliwości, jakie daje wsparcie z Unii Europejskiej. W spotkaniu udział wzięło około 40 lokalnych inwestorów oraz przedstawicieli oświaty.

Podczas szkolenia zostały zaprezentowane dwa panele przybliżające uczestnikom możliwości czerpania środków unijnych.
W pierwszym zaprezentowano przedsiębiorcom jak można zdobyć środki na dofinansowanie swoich pomysłów inwestycyjnych i dostosować się do oczekiwań rynku, a także zapewnić sobie dostęp do nowych technologii. W drugim poświęconym przybyłym nauczycielom i dyrektorom szkół, możliwości, z których funduszy europejskich szkoły i placówki oświatowe mogą ubiegać się o wsparcie aby realizować zamierzone przedsięwzięcia.

W spotkaniu udział wzięli również, Pan Dariusz Łukaszewski – wójt gminy Kadzidło, który był inicjatorem tego szkolenia na terenie gminy Kadzidło, Pan Mariusz Popielarz – dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce oraz radny Województwa Mazowieckiego Pan Andrzej Gołota.« Powrót