27 października 2013

Praca i Optymizm – Andrzej Halicki ponownie przewodniczącym PO na Mazowszu

Zjazd Regionu Mazowieckiego PO obradujący w niedzielę w Warszawie wybrał Przewodniczącego. Andrzej Halicki został ponownie szefem PO na Mazowszu. Nie miał kontrkandydatów. Podczas niedzielnego zjazdu regionu uzyskał 446 głosów poparcia przy 76 głosach przeciwnych i 9 wstrzymujących się. Halicki obiecał codzienną pracę na rzecz regionu i apelował o jedność.

W obradach wzięło udział niemal 600 delegatów z całego Mazowsza. Pojawili się m.in. Marszałek Ewa Kopacz, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, ministrowie Tomasz Siemoniak, Jan Vincent-Rostowski, Czesław Mroczek.

„Ważna jest wspólnota celów, nie funkcja. Nie zawsze trzeba być w tym samym miejscu, żeby być w drużynie. (…) W rządzie, samorządzie, parlamencie, lokalnie, centralnie, poza granicami – tej przestrzeni jest bardzo dużo. Trzeba to robić konstruktywnie, to jest jedyny warunek „- zaznaczył szef mazowieckiej PO.

Podczas swojego przemówienia Andrzej Halicki zaproponował rozwinięcie skrótu PO jako „praca i optymizm”. „Drużyna musi być kompletna, nie tylko dobrze skonstruowana, ale powinna też „czuć chemię”, ufać sobie nawzajem” – mówił Halicki, zwracając się do mazowieckich działaczy PO.

Już po ogłoszeniu wyników podkreślał, że Mazowsze jest regionem o dużych dysproporcjach. „Można powiedzieć, że to jest takie małe państwo, 5-milionowa społeczność o bardzo zróżnicowanych wyzwaniach. Niełatwo jest zbudować zespół, który będzie reprezentatywny dla wszystkich” – mówił.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz podkreślała, że wybory wewnętrzne kończą się, ale przed Platformą stoją m.in. wybory samorządowe i do europarlamentu. „Przed nami bardzo trudny test, będziemy go zdawać już od jutra. Jestem przekonana, że pójdziemy jako jedna drużyna, walczyć o to, aby Polakom żyło się lepiej pod rządami PO” – zaznaczyła Kopacz. Głos zabrała też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która przekonywała m.in., że stolica uniknęła „ogromnego chaosu”, kiedy nie została odwołana ona w październikowym referendum.

Zjazd wybrał także członków mazowieckiego Sądu Koleżeńskiego, regionalnej Komisji Rewizyjnej oraz członków Rady Regionu Mazowieckiego i delegatów na zjazd krajowy partii.

źródło; info własne, pap

« Powrót