23 lutego 2014

Prezydent Komorowski: Trzeba dbać o jakość wyborów demokratycznych na Ukrainie

Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że najważniejsze obecnie kwestie to: perspektywa budowy państwa obywatelskiego na Ukrainie;  potrzeba umocnienia braterstwa polsko-ukraińskiego; potrzeba zbudowania głębokiej wiary i woli na rzecz trudnej proeuropejskiej reformy na Ukrainie, łącznie z reformami niesłychanie trudnymi, bardzo politycznie ryzykownymi; dbanie o to, aby wybory na Ukrainie były rzeczą świętą, nieskalaną.

W niedzielę w Belwederze Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami organizacji i instytucji, organizujących pomoc dla obywateli Ukrainy. W spotkaniu wzięli też udział  Szef KPRP Jacek Michałowski, ministrowie Irena Wóycicka i Jaromir Sokołowski oraz doradcy Jan Lityński i Henryk Wujec.

Trzeba dołożyć wszelkich starań, aby wspierać siły demokratyczne na Ukrainie w okresie przedwyborczym i wyborów oraz szczególnie dbać o jakość wyborów demokratycznych na Ukrainie – uważa Prezydent RP.

– Nie może być tak, że pilnujemy wyborów tylko wtedy, jeżeli się boimy, że mogą one wypaść na rzecz naszych niekoniecznie przyjaciół. Okazujemy się demokratami, jeśli te wybory sprawdzamy i pilnujemy, żeby ktoś nie uległ rewolucyjnym emocjom nad urną wtedy, kiedy nasi przyjaciele mają szansę wygrać. Chcielibyśmy bardzo, żeby to był wynik niekwestionowany przez nikogo – powiedział prezydent.

czytaj całość: prezydent.pl

« Powrót