9 grudnia 2014

Program Polska Cyfrowa przyjęty przez Komisję Europejską

5 grudnia Komisja Europejska zatwierdziła oficjalnie program operacyjny Polska Cyfrowa. Tym samym można będzie rozpocząć jego realizację, w tym uruchomienie naboru pierwszych wniosków. Polska Cyfrowa to pierwszy krajowy program na lata 2014-2020, wynegocjowany przez polski rząd  i zatwierdzony przez Komisję Europejską.

Program operacyjny Polska Cyfrowa to autorski program MAC, który kompleksowo podchodzi do zagadnień rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce w kontekście wykorzystania technologii innowacyjno-komunikacyjnych. MAC wychodzi z założenia, że pełne wykorzystanie potencjału nowoczesnych technologii wymaga nie tylko budowy infrastruktury i usług, ale także wspierania kompetencji cyfrowych Polaków. Dlatego priorytetami PO PC są:

Budżet programu ze środków unijnych to w sumie blisko 2,2 mld euro, czyli ponad 9 mld zł. Odbiorcami wsparcia będą przede wszystkim przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, administracja publiczna, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, jednostki naukowe, przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego.

 

Źródło: mac.gov.pl

« Powrót