28 lipca 2011

Rada Krajowa PO zatwierdziła listy wyborcze

28 lipca w Warszawie odbyło się posiedzenie Krajowej Rady PO, która zatwierdziła listy wyborcze do zbliżających się wyborów parlamentarnych. W Teatrze Dramatycznym o godzinie 18.00 zebrali się licznie przybyli członkowie rady. Posiedzenie rozpoczął Przewodniczący PO Donald Tusk.

Chyba rzadko kiedy partia polityczna w przeddzień wyborów ma tak gruntowne przekonanie, że chodzi o coś bardzo ważnego, jak my dzisiaj w Polsce Anno Domini 2011″ (…) Każdy Polak, każdego dnia, w ciągu najbliższych kilku lat będzie odczuwał w swoim portfelu skutki złych lub dobrych rządów – mówił Donald Tusk.

Nawiązując do dramatycznych wydarzeń w Norwegii, premier Tusk podkreślił, że Polska potrzebuje siły politycznej, która wszelkie radykalizmy, polityczną nienawiść pozostawi na boku. – Nie może być tak, że spór polityczny, różnice poglądów, stanowią alibi dla tych, którzy z polityki chcą uczynić gorącą wojnę wszystkich ze wszystkimi – powiedział szef rządu.

Nie chcę tutaj w żadnym wypadku insynuować jakiejkolwiek sile politycznej w Polsce skłonności do działań przesadnie agresywnych. Chcę tylko powiedzieć, że w Norwegii też nikt nie sądził, że możliwa jest taka tragedia. Nie ma narodu i kraju wolnego od tego typu ryzyk – mówił Donald Tusk.

Jak dodał, jeśli zabraknie politycznego rozsądku, jeśli zabraknie siły politycznej, która ma pozytywna energię, to także Polska może stać się miejscem, gdzie „agresja, nienawiść czy frustracja zaczną nadawać ton narodowej polityce”.

Tusk zadeklarował, że PO idzie do „wielkiego boju o mandaty” w wyborach parlamentarnych przekonana, że alternatywą dla PO może być „zamęt, czy niezdolność do tworzenia sensownych z punktu widzenia interesu narodowego koalicji”.

« Powrót