17 listopada 2009

„Rok 1989 – Polska transformacja i jej następstwa na północno wschodnim Mazowszu” – poseł Halicki w Ostrołęce

We wtorek 17 listopada w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce poseł Andrzej Halicki wziął udział w konferencji naukowej pt. „Rok 1989 – Polska transformacja i jej następstwa na północno wschodnim Mazowszu”.

W konferencji udział wzięli również Pan Andrzej Skrzypek, Witold Gieszczyński, Jerzy Kijowski, Romuald Mieczkowski oraz Jan Mironczuk. Konferencję prowadzili Pan Janusz Gołota, Prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego oraz Pani Maria Samuel Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W wykładzie udział wzięła licznie przybyła grupa studentów, również z Włoch


Bez nadziei, bez wizji, ciężko jest oczekiwać sukcesu! – mówił Halicki odnosząc się do tematu swojego wystąpienia „Polski rok 1989 sukcesy i porażki”. Podkreślał również jak ważna jest polityka oparta na moralności i etyce, tylko wtedy jest polityką prawdziwą. Mówił o tym, że w tak trudnym i ważnym momencie jakim był rok ’89, bez jedności i współpracy nie osiągnęlibyśmy tego co mamy teraz – wolną Europę, bez wojen i bez walki, Europę, która może być wzorem dla świata.


zobacz galerię

« Powrót