27 maja 2010

Spotkanie z delegacją Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej

W dniu dzisiejszym, Andrzej Halicki Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych spotkał się z Konstantinem Kasaczowem szefem Komitetu do Spraw Międzynarodowych rosyjskiej Dumy Państwowej. W spotkaniu brali również udział członkowie polskiej i rosyjskiej komisji spraw zagranicznych. To pierwsze w historii takie wspólne posiedzenie parlamentarnych komisji spraw zagranicznych Rosji i Polski.

W trakcie spotkania poruszono wiele ważnych i kluczowych spraw m.in. tragedii pod Smoleńskiem, wojny w Afganistanie, ogólnej sytuacji polsko-rosyjskich stosunków oraz rozmieszczenia w Polsce baterii antyrakiet Patriot.
Poza tymi tematami w trakcie wspólnego posiedzenia, posłowie oraz rosyjscy deputowani dyskutowali również na temat bezpieczeństwa europejskiego, polityki Unii Europejskiej, a także Partnerstwa Wschodniego.

W efekcie wspólnego posiedzenia komisji Halicki wraz z Kosaczowem poinformowali, że wyślą wspólny list do szefów komisji Spraw Zagranicznych UE w sprawie możliwości wprowadzenia zasad małego ruchu granicznego między Polską a obwodem kaliningradzkim.

Obaj Przewodniczący zapowiedzieli, że odbędą się kolejne spotkania komisji Spraw Zagranicznych Polski i Rosji. Do następnego dojdzie być może jeszcze w tym roku w obwodzie kaliningradzkim. Takie wspólne posiedzenia komisji SZ Rosjanie mają tylko z USA i Niemcami, a teraz także z Polską – dodał Halicki.

Czytaj więcej

« Powrót