3 marca 2010

Wizyta Bronisława Komorowskiego oraz Andrzeja Halickiego w Siedlcach

1 marca br. poseł Andrzej Halicki gościł wraz z marszałkiem Sejmu RP, Bronisławem Komorowskim w Siedlcach.

Pobyt w stolicy subregionu wschodniego Mazowsza rozpoczęło spotkanie z władzami samorządowymi powiatów ziemskiego i grodzkiego. Podczas tego spotkania miała miejsce zagorzała dyskusja na wiele aktualnych problemów. Uczestnicy debaty podkreślali rolę samorządów w kształtowaniu zmian ustrojowych i gospodarczych Polski w przeciągu ostatnich 20 lat.

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie ze środowiskiem akademickim. Rozmowy które toczyły się w zabytkowym Pałacu Ogińskich dotyczyły m.in. perspektyw podniesienia Akademii Podlaskiej do rangi uniwersytetu, ale również odnosiły się do prawyborów w Platformie Obywatelskiej RP.

Marszałek wraz z posłem Halickim odwiedzili również oddaną pod koniec ubiegłego roku nowoczesną fabrykę Polimex Mostostal– inwestycji której koszt szacowany jest na ponad 260 mln. zł. Wizyta w Polimexie była połączona ze spotkaniem z siedleckimi przedsiębiorcami.

Pobyt w Siedlcach zwieńczyła konwencja PO RP. Ponad 250 osób zgromadziło się w tym dniu, by wyrazić swoje poparcie dla starań Marszałka Bronisława Komorowskiego o wybór na kandydata reprezentującego Platformę Obywatelską w wyborach na fotel Prezydenta RP.

Sądzę, że zupełnie naturalne jest to, że kandydaci zabiegają o akceptację na obszarze gdzie działali aktywnie. Dla mnie takim „matecznikiem” jest Mazowsze, gdzie swego czasu pełniłem funkcję przewodniczącego mazowieckich struktur Platformy Obywatelskiej i podejmowałem wiele działań korzystnych dla regionu, w tym także dla Siedlec – mówił marszałek odnosząc się do spotkania w Siedlcach.

Do Siedlec przyjechali przedstawiciele kół PO m.in. z Mińska Mazowieckiego, Ciechanowa, Ostrołęki, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Garwolina, Łosic, Nieporętu, Warszawy.

« Powrót