7 września 2015

Wizyta w gminie Grabówka – 4.09.2015

Grabówka stała się symbolem, przykładem i inspiracją dla innych, jak dobrze zorganizowana społeczność, może dochodzić swoich praw – minister Andrzej Halicki

– Ilość sygnałów, jaka docierała do ministerstwa, świadczyła o wadze tego problemu i przekonała mnie, że ta inicjatywa nie może pozostać obojętna dla osoby odpowiedzialnej za samorząd w Polsce, czyli dla ministra administracji – dodał szef MAC podczas dzisiejszego spotkania.

Mieszkańcy nowo utworzonej gminy Grabówka pytali m.in. o finanse dla gminy. – Wojewoda podlaski zwrócił się do mnie o uruchomienie środków z rezerwy budżetowej – wyjaśnił szef MAC. – Ale kolejnym źródłem finansowania będą już podatki – zaznaczył.

– To, jak będzie gmina Grabówka będzie wyglądała i funkcjonowała w przyszłości, zależy już od Was samych – zwrócił się do zebranych, obecny na spotkaniu Andrzej Meyer – wojewoda podlaski.

W związku z wystąpieniami Grupy Inicjatywnej do powołania gminy z sołectw przyległych do wsi Grabówka (wnioski składane były co roku od 2005 r.), minister właściwy do spraw administracji publicznej podjął działania wychodzące naprzeciw lokalnej społeczności, mające na celu ustalenie przesłanek uzasadniających utworzenie gminy Grabówka.

Czytaj więcej

 

 

Źródło, fot: mac.gov.pl

« Powrót