28 października 2009

"Zespół Pracy Państwowej ma przygotować PiS do przejęcia władzy"

Prawo i Sprawiedliwość powołuje Zespół Pracy Państwowej. Ma to być właściwie siedem zespołów złożonych z polityków i ekspertów, którzy mają przygotować projekty ustaw i przełożyć koncepcje reform w różnych dziedzinach na akty prawne.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że Zespół ma przygotować partię do ponownego przejęcia władzy. Ma też pomóc w znalezieniu ludzi, którzy mogliby objąć stanowiska państwowe.

Rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że dzięki pracy Zespołu będzie można po powrocie PiS do władzy szybko wdrażać konkretne rozwiązania. Tym razem PiS zamierza skupić się na gospodarce. Uważa też za istotne przeciwdziałanie kryzysowi, pomoc społeczną, sprawy świadczeń socjalnych i relacji w ramach Unii Europejskiej. Skład zespołu ma być zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

Rzecznik Klubu Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki wyraził zdziwienie, że Zespół powstaje dopiero teraz. Przypomniał, że Rada Krajowa Platformy już w zeszłym roku zdecydowała o powołaniu Instytutu Obywatelskiego. Halicki zasugerował, że przez ostatnie 2 lata politycy PiS-u nic nie robili.

Wacław Martyniuk z Klubu Lewicy powiedział, że każda partia powstaje po to, by zdobyć władzę, i każdy polityk powinien cały czas zajmować się pracą państwową. Czym dotąd zajmował się PiS? – zastanawia się poseł Martyniuk. Jego zdaniem powołanie Zespołu to tylko hasło propagandowe.

Źródło:
www.polskieradio.pl
Poniedziałek, 26 października 2009

« Powrót